SEO optimalizace, tvorba webových stránek, správa PPC kampaní - Dejte věci do pohybu a nečekejte jen na zázrak - Využívejte nástroje Internet Marketingu.

Garantované SEO - Výsledky SEO a přední pozice s garancí výsledku

Je možné nabízet garantované SEO? Může se klientovi nabízet SEO s garancí předních pozic ve vyhledávačích? Za mě osobně a za Zlepšujeme.cz je odpovědí jednoznačné "Ne". Dle mého názoru a to SEO optimalizaci dělám 10 let je to podfuk na zákazníka a útok na jeho neznalost oboru SEO. A ta je v Čechách jako doma. Klient nezná obor. Zákazník neví o čem se mluví a jen reaguje na to, co se mu líbí a co rád slyší. Skutečně budu na předních pozicích? Takhle rychle? A zaplatím až tam budu? Žádná záloha nebo platby pokud to tak nebude? Fantastické! Kde to mám podepsat? Realita výsledku je více než zavádějící. Ano. Zákazník se ocitne na předních pozicích. Dokonce okamžitě a rád zaplatí fakturu.

Co se ale pak nestane? Výběr slov na která se ocitl na předních pozicích mu nic nepřinášejí. Nikde není ten plánovaný a očekávaná zisk z předních pozic. A co hůře? SEO konzultant použil ve vidině snadného zisku zakázanou techniku, která možná z krátkodobého hlediska pomůže webu na přední pozice, pak ho ale čeká strmý pád.

Jak často končí SEO s garancí?

Co jsem měl možnost za těch 10 let pozorovat, garantované SEO končí většinou odporem zákazníka věřit komukoliv, kdo má na vizitce uvedeno SEO konzultant.
A proč? Protože první zkušenost je v něčem podobná jako první dojem. Nelze udělat dvakrát.
A co provedl SEO konzultant který garantoval SEO?

Nejčasteji udělal jednu z těchto chyb nebo záměrů:

 1. Vybral tak málo používáná slova s nízkou konkurencí, že bylo snadné dostat se na přední pozice. Zbytečně. Nikdo je nehledá.
 2. Očekával přirozený růst webu s ohledem na stav a mezery u konkurence. Zbytečně. I konkurence ví, že tato slova profit nepřinesou.
 3. Použil zakázané SEO techniky a nevyhovující SEO nástroje
 

Špatná klíčová slova

Vybral tak málo používáná slova s nízkou konkurencí, že bylo snadné dostat se na přední pozice. Zbytečně. Nikdo je nehledá.

Očekávání a přirozený vývoj

Očekával přirozený růst webu s ohledem na stav a mezery u konkurence. Zbytečně. I konkurence ví, že tato slova profit nepřinesou.

Použití zakázaných technik

Použil zakázané SEO techniky a nástroje - krátkodobě pomohl webu na přední pozice, ale ohrozil dlouhodobý vývoj. Možná penalizace!

Použití zakázaných technik SEO - Black-hat SEO

Každý profík v oboru ví, co je dobré použít, co jen ve výjimečných případech a naopak, co nikdy nedělat. A pak jsou "SEO konzultanti", co své vědomosti získali přečtením jednoho "odborného" článku na Internetu, své zkušenosti nabyli optimalizováním svého webu ideálně na datum svých narozenin v kombinaci s rodným městem nebo ještě hůře, ví že to poškodí, ale jde jim jen o peníze a ne o blaho klienta.

Obrana proti Black-hat SEO

Zákazník nemá moc možností se bránit, pokud předá dodavateli SEO optimalizace svůj web do péče. Často se tak málo orientuje v problematice (proto taky hledal odborného SEO konzultanta), že ani neví, co tam jeho nový "férový" člověk dělá. A nebo často je tak vytížen obchodními aktivitami, že nemá čas sledovat, co se na webu děje.
A proto, ptejte se svého dodavatele, jak optimalizuje stránky svých zákazníků. Podívejte se na jeho výsledky. Klidně i zavolejte na kontakty z jeho referencí. A ptejte se, na jaká slova optimalizoval. Pokud jeho zákazník má e-shop třeba na parfémy a optimalizoval na "opravdu ty nejlevnější parfémky na Semilsku", je zcela zřejmé, že je to vykuk :)
Ale mezi zakázané, nejzakázanější techniky SEO bezesporu patří:

 1. Zajištění mnoha odkazů z linkfarem - velký nárůst odkazů v krátké době, odkazy špatné kvality, ze špatných zdrojů, zanikající weby, atd.
 2. Použití nesouvislého textu za účelem vložení klíčových slov
 3. Nadměrná hustota klíčových slov - stuffing
 4. Nesouvisející odkazy v zápatí webu - tím nemyslím v zanedbatelné míře - posuzováno individuálně
 5. Nesmyslné a nepochopitelné titulky, nadpisy
 6. Skrytí textu před návštěvníky, ale viditelný pro roboty vyhledávačů
 7. Automatické systémy na výměnu odkazů
 8. Systémové podstrčení vyhledávačům jiných informací než je na webu pro návštěníky - cloaking - asi odvozeno od kloaky (řitního otvoru plazů) :)

Využití těchto a dalších technik může vést (a často vede) ke ztrátě pozic dočasně, trvale, k penalizaci webu dočasně a také trvale. Zde naleznete zajímavý článek od společnosti Seznam, a.s. na téma Zakázané SEO techniky.

Takže pokud vás jen SEO konzultant podvedl špatným výběrem klíčových slov, které vám zisk nepřinesou, můžete být ještě rádi :) Nechejte si vysvětlit výběr klíčových slov, ukázat přehledy hledanosti, podívejte se na weby konkurence, pokud je taky využívají a tento seznam potvrďte. Ale na druhou stránku, pokud vám radí optimalizovat na chladničky místo ledničky, může mít pravdu. A podobných příkladů bychom nalezli i více.

Tímto článkem jsem se nechtěl dotknout nikoho, kdo Garantované SEO používá jako argument pro zákazníky, ani udělat ze zákazníka blbce, jen proto že využil tuto službu. Naopak. Je to jen můj osobní názor na tuto problematiku a mé zkušenosti s ní. Jsem otevřený diskuzi a budou-li mi nabídnuty rozumné protiargumenty, klidně změním názor.

My cestou SEO s garancí nejdeme. Raději svým klientům ukážeme výsledky klientů a to bereme jako argument při rozhodovacím procesu zda zákazníka získáme, či nikoliv. Jediné co mohu garantovat je kvalitní péče, které se zákazníkovi dostane, Servis služeb, které pro něj vykonáme a zlepšení, které se vždy dostaví. Někdy dříve, někdy později. Když dříve, máme vyděláno. Když později, musíme o to více máknout. Ale pro naše klienty děláme roky a vyhovuje to všem. SEO se nemá dělat s garancí, ale srdcem :)

A logicky: Optimalizovat mohou všichni. A když všichni dají garance. Kam se dostaneme? První stránka ve vyhledávačích je jen jedna :)

Podobná situace je pokud někdo žádá SEO zdarma. SEO jsou hodiny a hodiny práce a práce nejde a nemá se vykonávat zdarma. Je to práce, která má přinést zadavateli zisk a ten by proto měl SEO ocenit a to také penězi :)
To už by se rovnou SEO mohlo nabízet ve slevomatech, které pokazily trh už skoro ve všech oborech.

Článek Garantované SEO se připravuje. Děkujeme za pochopení.

324

SEO konzultací

9

školení

57

hotových webů

42

spokojených zákazníků

Správa PPC reklamy

Nově nabízíme nejen založení, správu a vedení PPC inzertních systémů ale také její audity a analýzy po předchozích dodavatelích, případně po samosprávě majiteli a provozovateli reklamních systémů.

přečíst celé

Redakční systém ADMIoN

Náš redakční systém prošel revolucí a proto také změnil jméno. Nyní se náš redakční systém pro správu a tvorbu obsahu webových stránek jmenuje: ADMIoN.

Školení SEO+PPC

Připravujeme zcela jedinečné školení pro vlastníky a administrátory webových stránek, které kombinuje témata, jenž vás zajímají. Nevyhlížejte zákazníky a ušetřete výdaje za reklamu. Jděte návštěvníkům naproti!

přečíst celé

Zlepšujeme.cz


775 213 667

info@zlepsujeme.cz

Napište nám


SEO - optimalizace stránek

Potřebujete zvýšit návštěvnost stránek. Využijte studio Zlepšujeme.cz. Postaráme se vám o přední pozice ve vyhledávačích pomocí metody optimalizace webových stránek pro vyhledávače - SEO. Se zlepšením pozic se vám zvýší i návštěvnost a získáte tak i lepší obchodní výsledky.

Tvorba webových stránek

Internetové a marketingové studio Zlepšujeme.cz nabízí tvorbu webových stránek s administrací. Pro tvorbu webu využíváme náš redakční systém ADMIoN. Je snadný. Je pohodlný. A je v Češtině. Získejte kvalitní webové stránky s responzivním designem za rozumnou cenu.